Jump to Section

Scholarship Winners AY2020/21

 

 

Scholarship Diploma Name of Student

The Lee Kong Chian Scholarship

Social Sciences in Gerontology

DENICE YEO SI YU

The Ngee Ann Kongsi Scholarship

Social Sciences in Gerontology

ADELINE PRASERT SIM WAN-YI

Psychology Studies

CLAIRE TIEN YUHAN

TP Scholarship

Psychology Studies

AMELIA KOH

Psychology Studies

HONG SU QI

Early Childhood Development & Education

YONG JAY YI WINNIE

Amelia Koh, PSY, TP Scholarship Winner
Hong Su Qi, PSY, TP Scholarship Winner
Yong Jay Yi Winnie, ECDE, TP Scholarship Winner

Director’s List AY2019/2020

 

Diploma in Early Childhood Development & Education

 

FRESHMEN

Chuan Jin Theng

Dashini Peragash

Jessica Celine Quake Jia Ling

Lim Jia Ying Gabrielle

Michael Gabriel Zhang Tianyou

Mok Cherro

Naomi Lee Yong Xi

Nur Amanina Bte Haron

Sahira Bte Ahmad Subor

Yan Z-Cheng Audrey

Zuriel Sng

 

JUNIORS
(under the Diploma in Early Childhood Studies)

Adlin Nabilah Bte Muhammad Ramli

Anne-Marie Ramachandran

Calyn Choo Yan Lin

Charlotte Ang

Charmayne Tiang Xin Qian

Chloe Tee Jia Xin

Dania Bte Raimy

Eileen Tang Si Ting

Gan Jia Rong

Iman Jaber Yousef Aljayousy

Joyce Kho

Kezia Riany

Lek Sze Hui Davina

Lum Jia Wen

Lyana Musfirah Bte Mohammad S

Ng Yuan Shan

Nur Nazirah Bte Mohamed Johari

Sharifah Hidayah Fajriyah Bte Fadzli Al-Erdus

Soh Cheng En

Tan Si Jie Maranda

Toh Ke Ying Kerene

 

 

 

Diploma in Psychology Studies

 

FRESHMEN
Chan Shu Ting Carol Chua Xin Ru
Lee Jovan Lui Sing Yu
Tang Wai Ying Erica Chervon Tricia Lim Qian Hui
JUNIORS

Gabriel Loo Wei En

John Patrick Ong O’Rourke

Lee Hui Shan

Megan Ong Min

Sherlyn Lee Yee Ying

Soh Yan Kang Ian

 

 

Diploma in Social Sciences in Gerontology

 

FRESHMEN

Denice Yeo Si Yu

Devina Tan Yan Xin

Jason Ong Zi Yang

Toh Choo Woon Crystal

JUNIORS
(under the Diploma in Gerontological Management Studies)

Nur Mursyidah Bte Abdul Majid

Syireen Bamadhaj Bte Helmi

Tan Xue Min

Yeo Yan Lin Amanda

 

 

 

Ask TP